Hliníkové Kufry BEGR

Kvalitní hliníkové motokufry za fantastickou cenu

Novinky

Anketa

Koupíte si kufry BEGR ?

Ano,ty černé (991)
 

Ne (923)
 

Statistika

TOPlist

Partneři

Kufry po nehodě

Když vám upadne motorka

Vydrží,nebo ne
Toto je originální přepis nehody,jak mi to poslal majitel,text není nijak upravovaný ani přikrášlovaný

Meli jsme v planu vyrazit na tyden do Jeseniku a delat vylety od chatky v Domasove (btw, mam dojem, ze jsem Vas tam videl jednu sobotu projizdet). Bohuzel se mi povedlo udelat s Bramborou den pred odjezdem kotrmelec. :-( Vlastni "gramlavost" v kombinaci s rozteklou asfaltovou latou zpusobila, ze jsem svou zlutou krasavici polozil, a ona se jeste navic prekulila bokem pres "budku". To vsechno prosim pri vyjizdeni ze dvora, abych mohl zaparkovat plechovku do garaze !! Jsem holt sikovnej.... Bohuzel to mimo jine odnesl drzak packy spojky a Brambora byla nepojizdna. Tim padem se do Jeseniku jelo plechovkou. Mozna Vas bude zajimat stav kufru, po kterych se Brambora "prosla" prakticky plnou vahou.... Prekvapive dobre. Opravy nebudou tak velike, jak jsem se obaval. Mam to nafocene v Hancinem (pritelkyne) fotaku, jakmile se k nemu zase dostanu, poslu.

Pokračuje to dál:

Pro přiblížení jak se věc udála a jaký dopad to mělo na kufry - při vyjíždění ze dvora jsem ostřejším obloukem objížděl auto přistavené u kraje a najel jsem na asfaltovou latu, co byla rozteklá od slunka. Šklhlo mi to a pak se to kouslo o normální asfalt. Nechápu jak (ten moment si nepamatuji) jsem si "vystoupil" doleva vzad. Brambora se slozila na levou stranu. Odtud podřený a naprasklý levý přední roh víka levého kufru a jeho prohnutí o rám. Při pádu jsem zřejmě "vrknul" plynem, mašina se asi díky gyroskopickému efektu boxera postavila zpět na kola, ujela ještě cca 10m (už beze mě), a jak zpomalila, řizeni se stočilo doprava a mašina udělala kotrmelec šikmo přes levý bok.Nahrbila se přes štítek a zadkem křápla na topcase docela slušnou peckou. To způsobilo prohnutí držáků na víku topcase a promáčknutí jeho dna o rám. Pak dokončila obrat a zůstala ležet na pravém boku. Odtud zase škrábnutí na pravém předním dolním rohu pravého kufru a jeho lehké prohnutí o rám. Jak jsem teď probíral ty fotky, tak nejsou všechna místa dobře zdokumentovaná. Holt jsem v tom prvotním rozpoložení a nasrání sama na sebe nezabral všechno úplně do detailu. Tuto sobotu jedu do Štěpánova to celé pospravovat (čekal jsem na díly od BMW a Touratechu), takže ještě dofotím, co je třeba.

Taknějak závěrečná:

Dobrý den, máte pravdu, pecka to byla slušná, a opravdu musím uznat, že kufry z toho vyšly se ctí. Topcase jsem v podstatě srovnal do původního tvaru, jen při pohledu hodně z blízka je vidět malá prohlubeň v místě, kde se hrana ohla o nosič. To asi úplně dorovnat nepůjde a koneckonců to tam ničemu nevadí. Víko se dalo také docela slušně srovnat. O pevnosti a kvalitě Vámi používaného materiálu jsem se docela jasně přesvědčil i v momentě, kdy jsem to za pomocí dřevěných špalků a kladiva začal srovnávat. Potřebovalo to řádnou sílu, aby se plech vůbec pohnul. Díky tomu, že jsem to nechtěl doku***t, odmeřoval a rozmýšlel jsem si každé klepnutí.Tím pádem to trvalo poměrně dlouho, ale myslím, že je výsledek přijatelný. Vyměnit bych na víku topcase chtěl dvě nebo tři ty chromované úchytky. Jedna má v sobě zalomený šroubek a další jsou škrábnuté. Boční kufry nejsou tak chytnuté, jeden je trochu prohlý dovnitř, ale na to snad taky najdu rozumný recept. Nejhůře je na tom levý přední roh víka levého kufru, který dostal "plný zásah" a navíc se zřejmě kousek po něm Brambora sklouzla. Je dost sedřený, ohnutý a asi 1cm prasklý. Nedokážu posoudit, jestli to jde spravit nebo se bude muset udělat nové víko.

Tak co si otom myslíte,vydrží kufry,nebo né,napište,můžete mi poslat fotky s krátkým popisem takových nehod,ať je to sčím srovnat,doufám,že jich bude co nejméně.

JEZDĚTE OPATRNĚ !

Žádné komentáře
 
Když kufry na cesty,tak jedině BEGR